Pri plánovaní vykurovania si treba premyslieť niekoľko dôležitých vecí a to platí pre elektrinu, plyn i pelety. Čím chceme vyšší komfort a kvalitu, tým vyššie sú počiatočné náklady. Rozdielna je kvalita. 

Pocit blaha stlačením gombíka

Pri zariadeniach na vykurovanie peletami je ručné zakurovanie už minulosťou. Len jednoduché stlačenie gombíka stačí na to, aby ste vytvorili príjemné teplo. Vykurovacie zariadenie je riadené integrovaným mikroprocesorom. Automaticky aktivuje energiu, potrebnú pre pocit zdravia a blaha. Pomocou závitovkového dopravníka sa drevné pelety plne automaticky dopravia z priestoru uskladnenia do spaľovacieho priestoru, kde sa elektricky zapália.

Mikroprocesorové riadenie vypočíta automaticky potrebné množstvo drevných peliet a postará sa o optimálny pomer vzduchu potrebného k spaľovaniu, množstva paliva a prevádzkovej teploty. To je zárukou vysoko účinného priebehu spaľovania s nepatrnými emisiami a minimálnym množstvom popola.

Krbová pec na pelety

Krbové pece na pelety slúžia predovšetkým na vykúrenie jednotlivých obytných miestností ako napríklad hál. Majú zásobník, ktorý sa ručne dopĺňa raz za dva až štyri dni. Krbové pece na pelety sa môžu zrealizovať ako etážové alebo zariadenia ústredného kúrenia s automatickým dávkovaním peliet. Zaujímavé to je aj pre moderné domy.

Ústredné kúrenie na pelety

Uvoľnite sa! Drevené pelety hrejú celkom príjemne a to len vďaka obyčajnému stlačeniu gombíka. Ústredné kúrenie na pelety nenechá otvorené žiadne otázky: technológia zameraná do budúcnosti sa postará o pohodlie pri obsluhe a rozšíri príjemné teplo v celom dome. A pokiaľ vy budete v pohodlí a teple relaxovať, drevo neustále dorastá, takže sa aj v budúcnosti môžete spoľahnúť na „čisté“ pohodlie.

Cesta do pivnice sa pri peletách stáva dávnou minulosťou. Vďaka diaľkovému ovládaniu môžete teraz kúrenie riadiť a kontrolovať priamo z obývačky. Pomocou predvolených teplotných programov sa dá rýchlo a jednoducho prispôsobiť kúrenie peletami vašim potrebám. Pokojne môžete odcestovať aj na dovolenku – vlastný dovolenkový program sa vám postará o to, aby počas vašej neprítomnosti klesla teplota v miestnosti na želanú úroveň. Ušetríte tým vykurovacie náklady. Presne pred vašim príchodom sa potom teplota dostane do vami zadaného normálu a postará sa tak o to, aby ste sa po návrate cítili doma príjemne a teplo.

Základné zásady používania peliet na vykurovanie

Článok o peletách ako o modernom, cenovo prijateľnom a komfortnom palive pre rodinný dom nájdete TU