Novinky

pracovna ponuka vodicTermín nástupu: október 2023

Záujemcov prosíme o zaslanie stručného životopisu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viac info nájdete na www.profesia.sk

seminar zasobovanie teplom BIOPEL 04

Zabezpečenie tepelnej pohody v zariadeniach, ktoré v regióne poskytujú zdravotnú a sociálnu starostlivosť je jednou z kľúčových úloh ich zriaďovateľov. Nároky na tepelnú pohodu sú v tomto prípade zvýšené, no jej zabezpečenie v starších budovách nie je práve jednoduché, efektívne a environmentálne prijateľné. Dnes je táto téma veľmi aktuálna i z dôvodu zabezpečenia energetickej bezpečnosti alebo potrebnej obnovy a modernizácie týchto zariadení. Spoločnosť BIOPEL, a. s. preto v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom a Žilinskou univerzitou zorganizovala 13. septembra 2023 odborný seminár pre riaditeľov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. 

 

brikety a drevoDrevné brikety sú ekologické palivo vyrobené z lisovaného drevného odpadu -  pilín a hoblín. Kvalitné brikety majú vlhkosť menej ako 10%, čo z nich robí skvelú náhradu palivového dreva vo všetkých kotloch a krboch. Pre porovnanie, správne skladované palivové drevo má po 2 rokoch sušenia vlhkosť stále okolo 20%. Kvalitne zlisované brikety majú vďaka zhutneniu oveľa vyššiu mernú hmotnosť ako palivové drevo, svoju energiu preto uvoľňujú pomalšie a horia dlhšie. 

ESCO Ekoleták A5 onlineESCO z anglického Energy Service Company je spoločnosť poskytujúca komplexné energetické služby pre štátnu správu, samosprávu, podniky a organizácie.

Jednoducho kliknite na online leták a dozviete sa aké služby spoločnosť ESCO Slovensko ponúka.

Ekologické vykurovanie na báze biomasy je vďaka BIOPEL, a. s. súčasťou komplexnej ponuky. 

 

Začiatkom apríla Biomasové logistické centrum opäť otvorilo svoje brány mladým študentom zo stredných škôl v Žilinskom kraji. V rámci prednášok a exkurzií získali zaujímavé informácie o kvalite ovzdušia a ekologickom vykurovaní, no predovšetkým predstavu ako ich každodenné rozhodnutia v tejto oblasti ovplyvňujú životné prostredie a zdravie.

vyskakovacie okno 2Nadväzujeme na naše vyhlásenie z konca októbra 2022. V poslednom čase zaznieva z najrôznejších médií snaha diskreditovať pelety, ich nedostatok a premrštené ceny. Chceme ubezpečiť všetkých záujemcov zo Slovenska, že rôzne vyjadrenia sú klamlivé a zavádzajúce.
Nie je v prvom rade pravdou, že je nedostatok peliet. Je ich dostatok a stabilizovala sa aj ich výroba. BIOPEL, a. s. má dostatočné množstvo na skladoch a dokážeme uspokojiť každého zákazníka. Naopak je chybou, že Slovensko nedostatočne využíva tento domáci a dostupný zdroj, ktorého veľké množstvo putuje zbytočne za hranice.

Clanok cena pelietAký bol rok 2022 pre výrobcov drevných peliet na Slovensku? Čo najviac ovplyvnilo cenu drevných peliet? Bude ich cena ešte rásť? 

Aj na tieto otázky sme sa vyjadrili pre magazín TREND.