Ekologické palivo s nízkou popolnatosťou, ideálne suché, vhodné do všetkých typov pecí, kotlov a krbov na drevo.

Vážení zákazníci, brikety momentálne nie sú skladom. O ich dostupnosti budeme informovať na webstránke. 

Technické parametre

 Parameter Drevné brikety
tvar hranatý, tehlovitý
priemer  cca 64 x 96 mm
dĺžka  154 mm
hustota  cca 1000 kg.m-3
výhrevnosť min. 16 MJ.kg-1
obsah vody  do 12%
obsah popola  do 0,5%

 

 

Potrebujete doplniť zásoby drevných brikiet? Je najvyšší čas.

Ponúkame kvalitne zlisované drevné brikety, vyrobené z čistých smrekových pilín na Slovensku. 

AKO OBJEDNAŤ BRIKETY?

Brikety si môžete objednať elektronicky cez náš formulár, kde uvediete všetky údaje, ktoré potrebujeme k spracovaniu objednávky a urýchlite tým dodanie. Objednávať môžete i telefonicky na 041 451 00 22 kde s Vami kolegyne vyplnia objednávkový formulár alebo pošlite objednávku mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., do objednávky uveďte fakturačné údaje alebo meno a adresu, množstvo aké objednávate, termín a miesto kedy a kde chcete brikety dodať. Dostatočné množstvo brikiet máme stále skladom. Môžete preto prísť rovno na predajňu, kúpiť si koľko balíkov potrebujete a odviezť k svojmu krbu. 

►►► OBJEDNAŤ BRIKETY ►►►

AKÉ JE BALENIE BRIKIET? brikety web 2018

Brikety sú balené v 10 kg balíkoch (1 balík / 12 ks). Na 1 palete je 96 balíkov (960 kg).

BRIKETY VÁM PRIVEZIEME 

Rozvoz brikiet zabezpečujeme nákladným vozidlom s vlastným skladacím zariadením do 6,3 tony, ktoré naraz odvezie 6 paliet alebo menšou dodávkou, ktorá odvezie max. 1,2t tony. Cena za dopravu Vám bude vopred vypočítaná podľa platného cenníka. Minimálna cena za dopravu je 15€ s DPH. 

02 Cargo Biopel Peugeot BOXER Biopel

CENNÍK BRIKIET A DOPRAVY

Brikety letak 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKÉ SÚ VÝHODY BRIKIET?

  • 100% prírodné a ekologické kúrenie
  • brikety sú vyrobené z extra vysušenej drevnej štiepky a pilín bez kôry, sú ideálne suché na kúrenie
  • bez chemických prísad a lepidiel
  • brikety môžete spaľovať samostatne alebo ako doplnok k palivovému drevu
  • predstavujú najlepšiu náhradu za palivové drevo
  • 1 tona brikiet sa rovná 4 priestorovým metrom palivového dreva
  • cenovo výhodnejšie ako palivové drevo
  • komfortné, bezpracné kúrenie oproti palivovému drevu
  • nedechtujú a nezanášajú komín ako surové, mokré drevo

KÚRENIE BRIKETAMI V KRBE

Brikety sú najlepšou alternatívou k drevu pre kúrenie v krbe alebo v kachliach. Kúrenie s nimi je navyše veľmi pohodlné a takmer bezpracné. Ak ich porovnáme z hľadiska výhrevnosti, tak jednoznačne vyhrávajú. Kvalitne spracované brikety obsahujú vlhkosť pod 12 %, majú nízky obsah popola a navyše sú lisované pod silným tlakom. Z tohto hľadiska sú vhodnejšie na udržiavanie tepla, pretože na rozdiel od dreva nehoria, ale tlejú. Brikety zo smrekových pilín treba do krbu prihadzovať v priemere každé 4 hodiny. 

PREČO SÚ LEPŠIE BRIKETY AKO MOKRÉ DREVO?

Prečo nie je vôbec dobré kúriť mokrým drevom? 

1. Len tak rýchlo sa nezahrejete

Vedeli ste, že 1 kg dreva z čerstvo spíleného stromu obsahuje 0,5 litra vody? Čo znamená, že vo vašom "palive" je vtedy viac vody ako dreva. Všetka voda, ktorá je v palive sa musí najskôr odpariť, aby drevo začalo horieť. Trvá tak oveľa dlhšie kým sa teplomer na Vašom kotli dostane na slušnú teplotu.

2. Riskujete nebezpečenstvo požiaru

Iste ste si všimli, že keď spaľujete mokré drevo, vzniká oveľa viac dymu. Vlhkosť a dym sa v komíne na seba viažu a vytvárajú decht, ktorý komín postupne upcháva. Pri zanedbanej údržbe tak vzniká nebezpečenstvo požiaru. Decht navyše obsahuje kyselinu sírovú, takže je zdraviu škodlivý.

3. Váš kotol pracuje nadčas

Kúrenie mokrým drevom je veľmi neefektívne. Kotol vtedy ani zďaleka nedosahujete ten najefektívnejší výkon, aký by mal dosiahnuť. Obrovský rozdiel si všimnete napríklad, keď spaľujete suché drevo v krbe. Dvierka vtedy horúco žiaria, sklo zostáva čisté a dymu je málo. Môžete dokonca počuť rozdiel v horení, pri suchom dreve počujete ten romantický praskavý ohnivý zvuk a mokré drevo bude skôr prskajúcim tlakovým hrncom.  Z pohľadu Vášho času a námahy spotreba dreva za jednu vykurovaciu sezónu je až o 50 % väčšia, čo predstavuje aj podstatne zvýšené finančné náklady.

4. Myslime na svoje zdravie

Vykurovanie domácností sa u nás v značnej miere podieľa na znečisťovaní ovzdušia prachovými časticami (tzv. PM2,5) a tiež polyaromatickými uhľovodíkmi (PAH).  Prachové častice mikro rozmerov prenikajú až do pľúcnych alveol a sú príčinou mnohých respiračných a kardiovaskulárnych ochorení. Tieto častice sú nosičmi iných škodlivých látok, ako je napr. benzo (a) pyrénu (patrí do skupiny látok - PAH), ktorý spôsobuje rakovinu pľúc, poškodzuje pečeň, obličky a genetickú informáciu buniek.