BIOMASABIOPELV článku, ktorý bol na konci augusta uverejnený v týždenníkoch MY Kysucké a MY Žilinské noviny sa dočítate o filozofii našich dvoch spoločností BIOPEL & BIOMASA. Cieľom je najmä podpora zamestnanosti, preto ak mate záujem o získanie pracovnej pozície v nasej spoločnosti, kontaktujte nás telefonicky alebo mailom, prípadne rovno pošlite životopis. 

BIOMASA je nezisková organizácia, pôsobí 20 rokov a vypracovala sa na lídra v oblasti využívania biomasy a výroby drevných peliet. BIOPEL je akciová spoločnosť, existuje 7 rokov a vyrába, predáva a distribuuje biopalivá a poskytuje dopravné a servisné služby.

 

Obe spoločnosti sú úspešné spoločnosti so silným environmentálnym cítením a preto spracúvajú výlučne drevné odpady na vysokokvalitné, komfortné a moderné palivá. BIOMASA vyrába drevné pelety na vykurovanie a podstielku pre zvieratá. BIOMASA bola priekopníkom na trhu s peletami a dnes pelety vďaka jej pôsobeniu na Slovenskom trhu používajú tisícky malých a stredných odberateľov. BIOPEL sa venuje výrobe suchých drevných štiepok určených na použitie vo väčších kotolniach. BIOPEL spracúva aj iný drevný odpad, hlavne obaly, ktoré v obrovských množstvách prišli na Slovensko vďaka automobilovému priemyslu. Obe spoločnosti nikdy neťažili ani neťažia drevo v lesoch a ich činnosť a správanie je maximálne šetrné k životnému prostrediu a je prínosom pre región i regionálnu ekonomiku.

V areáli týchto spoločností je vybudovaný kompletný výrobný, skladovací a logistický systém, ktorý umožňuje zásobiť každého potenciálneho odberateľa až do miesta spotreby peliet, brikiet či drevných štiepok. Biopalivá sa vyrábajú bez pridávania chemických látok, sú 100% prírodného charakteru, a preto je veľmi dôležité, aby surovina bola čistá. BIOPEL zabezpečuje zvoz suroviny, hlavne pilín, hoblín a drevných odrezkov z píl takmer z tretiny Slovenska.

Čo predáva BIOPEL?

BIOPEL je obchodná logistická spoločnosť, ktorá skladuje a balí na automatickej linke drevné pelety, ročne obchoduje s 10 000 tonami peliet. Okrem peliet predáva brikety a štiepky. Vo vstupnej hale zákazník nájde aj predajňu kvalitných a nie drahých vín zo Slovenska a Talianska. Ponúkame však len vína zo Skalice, Tibavy a okolia Benátok. V ponuke sú tiež zdravé bylinkové čaje (v nálevových vreckách či sypané), vyvýšené záhony, drevené krabice na náradie a rôzne tovary pre domácnosti. Predáva i kotly a krby na pelety.

Akí ľudia tu pracujú?

Pracovné pozície sú veľmi rôznorodé. Niektoré vyžadujú vysokokvalifikovaných skúsených ľudí, ale potrebné sú aj robotnícke profesie. Vozový park, ktorý prevádzkuje BIOPEL vyžaduje zdatných vodičov, hoci vodiči jazdia kratšie trasy po Slovensku a nechodia na dlhé zahraničné cesty. V administratíve pracujú hlavne ženy ako ekonómky, projektové manažérky, obchodníčky. Niektoré pozície sú v nepretržitej prevádzke, lebo technológia výroby peliet vyžaduje viac ako 600oC. Pri výbere zamestnancov vítame ľudí, ktorí nechcú cestovať ďaleko za prácou, teda sú z okolia a radi sa vracajú k svojim rodinám domov každý deň.

Filozofia BIOMASY a BIOPELU

Obe spoločnosti sú postavené na striktnom dodržiavaní zákonov a platenia daní a záväzkov a preto u nás neexistuje predaj „na čierno" bez dokladov či bez DPH. Neodbytných zákazníkov, ktorí niečo takéto žiadajú, posielame preč. Všetky výplaty všetkých zamestnancov sú výlučne cez doklady. V prípade choroby či odchodu do dôchodku nie sú naši zamestnanci rozčarovaní z veľmi nízkych dôchodkov či PN-niek. Je to síce pre nás nákladnejšie, ľuďom dane a odvody znižujú príjem, ale majú väčšie sociálne istoty. Považujeme tento prístup za spravodlivý a čestný a neustúpime z neho. Ľudia, ktorí dnes dochádzajú ďaleko za prácou, majú takto možnosť prácu získať priamo tu. Možno je príjem trocha nižší ako v Anglicku či Írsku alebo v automobilových závodoch, ale sú každý deň doma a môžu sa venovať svojim deťom či záľubám.

Článok ste si mohli prečítať aj v týždenníkoch MY KYSUCE a MY ŽILINA, ktoré vyšli 27. augusta 2019.