02 exkurzie biopel 2019V marci opäť Biomasové logistické centrum otvorilo svoje brány pre verejnosť troma exkurziami. Privítali sme študentov 8. a 9. ročníka základnej školy z Krásna nad kysucou a Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej z Krásna nad Kysucou. Exkurzií sa zúčastnilo celkovo 90 študentov. Zámerom týchto aktivít je vzdelávať a informovať o environmentálnom i ekonomickom prínose využívania obnoviteľných zdrojov energie, vytvárať nové pracovné miesta a zabezpečovať dodávky kvalitného biopaliva v regióne.

 

Prehliadka začala prezentáciou Biomasového Logistického Centra v showroome drevných biopalív. Študenti si prezreli rôzne druhy biopalív z domácich obnoviteľných zdrojov, ktoré ponúkame a dodávame do domácností ako zdroj paliva na vykurovanie. Taktiež videli aj moderné typy pecí a kachlí na pelety. Najzaujímavejšie boli peletové kachle, ich automatická prevádzka a obsluha ovládačom ako ,,k telke". Informácia o tom, že pri kúrení nepotrebujú zapaľovač ani pravidelné prikladanie polienok, či časté vymetanie popola vyvolala pozitívne úsmevy. Po prezentácii sme navštívili aj výrobu, kde sa študenti oboznámili s celým výrobným procesom od zvozu pilín až po konečný produkt – pelety a ich následné skladovanie a distribúciu k spotrebiteľom.

Poplatok za odbornú prezentáciu a prehliadku výroby s výkladom je 2 €/osoba. Záujemci o exkurziu sa môžu prihlásiť prostredníctvom e-mailu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Minimálny počet osôb na exkurzii je 10.