vinoteka biopel

 

Spoločnosť BIOPEL, a. s., je výhradný zástupca talianskeho vinárstva Vignepiane na Slovensku. Dlhoročné obchodné kontakty v Taliansku nám umožňujú ponúkať i exkluzívne talianske vína z vinárskej oblasti Veneto. Práve v tejto oblasti sa rodia typické talianske šumivé a perlivé vína - vína spumante, frizzante a prosecco majú domov práve tu.


Slovenské vína z našej vinotéky pochádzajú zo známych vinárstiev Winterberg zo Skalice a Pivnica Tibava z vinárskej oblasti Tibava. Doplnková činnosť našej spoločnosti chce priniesť kvalitu i na Váš stôl. Veríme, že kvalitné talianske i slovenské vína si budete môcť vychutnať i vďaka tepelnému komfortu z našich biopalív. Vinotéku nájdete v našom sídle v Kysuckom Lieskovci, kde si môžete vína priamo zakúpiť. 

 Naša ponuka a aktuálny cenník vín

 Vinárstvo VignePiane 

 Kvalitné talianske vína Motta di Livenza, Treviso - Taliansko (Venezia) 

Dlhoročné obchodné kontakty v Taliansku nám umožňujú ponúkať i kvalitné talianske vína z vinárskej oblasti Veneto. Práve v tejto oblasti sa rodia talianske šumivé a perlivé vína. Typické vína spumante, frizzante a prosecco majú domov práve tu. Veneto patrí k jedným z najznámejších vinohradníckych a vinárskych oblastí na severovýchode Talianska. V tejto oblasti sa pestujú najmä odrody ako Garganega, Corvina a Trebbiano. Z modrých odrôd sa pestuje Merlot, Cabernet franc a autochtónna odroda Raboso. V našej vinotéke nájdete známe Prosecco, biele a ružové vína frizzante, a výber kvalitných bielych a červených vín.

 

Vignepiane 01Vignepiane 02

 

 Vinárstvo Winterberg 

 Kvalitné slovenské vína zo Skalice

Vinárstvo Winterberg bolo založené v Skalici v roku 2012 na základoch slávnej Srholcovej, z ktorej pochádza aj vzácny Don Anton Srholec. V súčasnosti sa vinárstvo špecializuje na výrobu kvalitných odrodových vín, kde si okrem tradičných suchých bielych vín ako Rizling vlašský, Muškát moravský, Veltlínske zelené, získali obľubu i Sauvignon, Tramín červený a Rizling rýnsky. Ružové vína sú zastúpené sviežou Frankovkou modrou rosé a Cabernetom sauvignon rosé. Červené vína sú známe predovšetkým Skalickým rubínom a Skalickou frankovkou. Kvalitu vín z vinárstva Winterberg potvrdzuje množstvo ocenení na prestížnych súťažiach doma i v zahraničí a samozrejme záujem zákazníkov z radov vinoték, reštaurácií, hotel a konečných spotrebiteľov. 

V našej vinotéke nájdete slávnu Skalickú frankovku i zaujímavé ružové víno Cabernet sauvignon rosé.

 

wintenbergwintenberg 1

 

 

 

 Pivnica Tibava  pivnica tibava

 Kvalitné slovenské vína z Tibavy     

Dávna tradícia vinohradníckej výroby začala ožívať po roku 1952. Dnes na ňu nadväzuje spoločnosť PIVNICA TIBAVA, ktorá pestuje a ošetruje hrozno na viac ako 200 ha vinohradov v lokalitách Tibava, Vyšné Nemecké, Krčava a Úbrež a postupne vysádza ďalšie nové vinice. Najúspešnejšími odrodami v tejto oblasti sa javia Tramín červený, Rizling vlašský, Rulandské biele, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe, Frankovka modrá. Avšak aj ostatné tradičné odrody ako napríklad Rizling Rýnsky, či Muller Thurgau ponúkajú na spracovanie kvalitné hrozno.

V našej vinotéke nájdete ich liturgické víno.