Novinky

prírodné štiepkyVyužívanie prírodných materiálov v záhradách je dnes súčasťou zodpovedného prístupu k nášmu životnému prostrediu. Ak ste fanúšikom prírodných záhrad, máte doma bio záhradku alebo túžite po skalke s vôňou dreva inšpirovanej prírodou využite našu ponuku prírodných dekoračných štiepok. Štiepky vyrábame z neošetreného vysušeného prírodného smrekového dreva s nízkym podielom kôry. Okrem dekoračného účelu ich vďaka priaznivej cene využijete i ako drenáž do kompostu alebo vyvýšených záhonov.

                          NAKUPOVAŤ                          

 

jarna akcia biopelVážení zákazníci, od 15. apríla 2019 dlhodobo znižujeme ceny drevných peliet. Práve jarné obdobie odporúčame využiť na zásobenie sa drevnými peletami do ďalšej sezóny. Ceny drevných peliet sa odvíjajú predovšetkým od cien vstupnej suroviny, preto Vám v tomto období môžeme ponúknuť výhodnejšie ceny. 

Využite jarnú ponuku a nakúpte za výhodnú cenu drevné pelety v 15 kg baleniach, 1000 kg big bagoch i voľne sypané s komfortným dovozom cisternou. 

AKTUÁLNY CENNÍK

pelet box web 03PELETOVÉ BOXY zabezpečia účinnú ochranu ovocných sadov pred jarnými mrazmi. Kartónový box je impregnovaný špeciálnou povrchovou úpravou a obsahuje systémom prieduchov, ktoré spolu zabezpečujú rovnomerné sálanie tepelnej energie a zadymovanie až do vytvorenia pahreby. Box je naplnený kvalitnými DREVNÝMI PELETAMI z našej produkcie. Overená, účinná a environemntálna náhrada parafínových sviečok. 

02 exkurzie biopel 2019V marci opäť Biomasové logistické centrum otvorilo svoje brány pre verejnosť troma exkurziami. Privítali sme študentov 8. a 9. ročníka základnej školy z Krásna nad kysucou a Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej z Krásna nad Kysucou. Exkurzií sa zúčastnilo celkovo 90 študentov. Zámerom týchto aktivít je vzdelávať a informovať o environmentálnom i ekonomickom prínose využívania obnoviteľných zdrojov energie, vytvárať nové pracovné miesta a zabezpečovať dodávky kvalitného biopaliva v regióne.

28.-29. januára 2019 sa konalo slávnostné odovzdávanie Energy Globe Awards 2018  v Iráne. A my sme boli pri tom!

V prestížnej medzinárodnej súťaži získal náš projekt Biomasové logistické centrum ocenenie v kategórii Air ako National Winner Slovakia. Projekt sa realizoval programovom období 2009-2014 v rámci programu Zelené inovácie Nórskeho finančného mechanizmu na Slovensku. 

Toto ocenenie sme si boli prevziať v Iránskom meste Yazd, zapísanom na zozname svetového dedičstva UNESCO. ENERGY GLOBE AWARD je ocenenie často prirovnávané k Nobelovej cene v oblasti environmentalistiky a udržateľného rozvoja. Tento rok bolo toto podujatie spojené i s konferenciou Sustainable towns and cities.

EEA grants4xNové programové obdobie 2014-2021 pre Granty EHP a Nórska prinášajú opäť na Slovensko možnosti finančnej podpory pre nové zelené inovácie ale aj pre rozvoj v mnohých oblastiach. Na otváracej konferencii 15. novembra 2018 v Bratislave boli predstavené nové programy ako aj správcovia programov.  V utorok 27. novembra 2018 sa konal seminár - Možnosti čerpania Nórskych fondov, ktorý organizovala agentúra SARIO s partnermi. Na seminár boli pozvaní aj zástupcovia spoločnosti BIOPEL, a. s. aby prezentovali projekt Biomasové Logistické Centrum, ktorý bol úspešne implementovaný v predchádzajúcom programovom období. 

caje agrokarpatyPrinášame kvalitu i na Váš stôl. Rozširujeme sortiment o kvalitné slovenské čaje Agrokarpaty Plavnica. 

V našej predajni v Kysuckom Lieskovci nájdete výber čajov z čajovej série Cypriánova Apothéka i zo série Elixír. Nájdete u nás aj čaje v krásnom darčekovom balení, vhodné ako darček alebo 50 ks balenie čajov s praktickým zásobníkom. Z ponuky si určite vyberie každý, kúpite i detské čaje, čaje v bio kvalite, ovocné i bylinkové, jednodruhové i čajové zmesi vhodné pre úľavu pri rôznych ochoreniach. 

email servisVykurovacia sezóna oficiálne začala v septembri. BIOMASA naplno vyrába pelety a BIOPEL, a. s. ich intenzívne nakupuje, balí a predáva. Po minulej dlhšie trvajúcej zime je tento rok vyšší dopyt. Cena suroviny na jar neklesla a preto sa aj pelety vyrábajú a predávajú drahšie. Potešiteľným javom je veľký nárast spotrebiteľov zo Slovenska, ktorí si zvykli, že naše pelety sú skutočne kvalitné a nerobia pri ich používaní problémy. 

Novinka
BIOPEL, a. s. prichádza na trh s novým palivom hlavne pre väčšie kotolne: suchými drevnými štiepkami s obsahom vody do 20% a výhrevnosťou 14-15 MJ.kg-1 . Je extrémne dôležité, aby tí ktorí používajú na vykurovanie štiepky nekúrili mokrým palivom. Na skladovanie suchého paliva potrebujete oveľa menší priestor a z dovezeného paliva vytiahnete viac tepla. Rozdiel je aj 20%. A to sa skutočne oplatí !