Novinky

EnergyGlobe NationalWinner 2018 SlovakiaNáš projekt Biomasové Logistické Centrum bol ocenený ako najlepší slovenský projekt 2018 v súťaži ENERGY GLOBE AWARD !!!!!!!!!! Energy Globe Award je prestížne medzinárodné ocenenie za projekty v oblasti trvalo udržateľného rozvoja, je prostriedkom na zvýšenie povedomia o tejto problematike, prezentáciou riešení najlepších postupov z rôznych krajín, motiváciu ľudí, aby prispeli svojim podielom a presvedčili vlády, aby poskytli potrebný rámec. Toto víťazstvo je zároveň nomináciou do celosvetovej súťaže, kde sú tento rok zapojení víťazi zo 182 krajín v kategóriách Earth, Fire, Water, Air and Youth.

K medzinárodnému oceneniu zablahoželala projektovému tímu BIOMASA & BIOPEL aj veľvyslankyňa Nórska na Slovensku, jej excelencia Inga Magistad. 

ceska peletaNaši českí susedia očakávajú, že "do roku 2020 si nový kotol na pelety obstará každoročne ďalších dva až tritisíc domácností" tvrdí predseda Klastru česká peleta Vladimír Stupavský. Zvýšený záujem o vykurovanie drevnými peletami v Čechách vyvolali  tzv. "Kotlíkové dotace", v súčasnosti tu prebieha už druhá vlna dotácií. Pri peletových kotloch môžu pokryť dokonca až 85% nákladov, pokiaľ ide o oblasť s najviac znečistením ovzduším. 

Celý článok nájdete na www.ekonomika.idnes.cz

biopel 13Spoločnosť CAEL GROUP, hlavný taliansky obchodný partner BIOPELU a BIOMASY, navštívila opäť naše Biomasové logistické centrum. Pozvanie na stretnutie prijal aj pán Štefan Vrátny zo spoločnosti BIC - Business Inovation Centre Bratislava. Na stretnutí boli prezentované nové inovácie vo výrobnom procese, logistike i kontrole kvality biopalív.  Po skončení obchodných rokovaní sa hostia boli pozrieť priamo do výrobnej a baliacej linky, kde opäť ocenili dôslednosť a profesionalitu pri riadení celého tohto procesu. Hostia prijali i pozvanie na netradičný obchodný obed, ktorý sme pre nich pripravili v Parku Drienová - Husacie hody sa naozaj vydarili.

biopel brikety 2018 web 01Doplnili sme zásoby drevných brikiet, nezmeškajte najvýhodnejší nákup. Pre našich zákazníkov sme zabezpečili ďalšiu dodávku kvalitných slovenských brikiet vyrobených výlučne z lokálnych surovín. 

Aktuálny cenník drevných brikiet

Brikety môžete kúpiť priamo v našej predajni v Kysuckom Lieskovci v areáli Biomasového logistického centra.

Objednávku môžete poslať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

showroom biopel_05Pozývame všetkých zákazníkov a záujemcov o vykurovanie drevnými biopalivami do nášho showroomu vykurovacej techniky a drevných biopalív

V showroome vystavujeme krbové kachle a krbové vložky značky Edilkamin na vykurovanie drevnými peletami a drevom. Chceme aby sa energia obsiahnutá v biopalive využívala efektívne, a preto je potrebné spaľovať ich vo vysoko účinných spaľovacích zariadeniach a dbať na jeho  správne nastavenie, údržbu a prevádzku. Nájdete tu krbové kachle s jednoduchým, čistým a veľmi elegantným dizajnom ale i rustikálne krby vhodné na chatu alebo chalupu. Peletové krby sa vyznačujú vysokou účinnosťou ale môžu byť aj dizajnovým kúskom napríklad u Vás v obývačke.

stiepanie dreva1Ste zaneprázdnení a nemáte čas na spracovanie dovezeného palivového dreva? Práve pre Vás sme do nášho portfólia služieb zaradili novú službu štiepanie dreva priamo u zákazníka. Službu zabezpečujeme profesionálnou mobilnou štiepačkou dreva značky POSCH. 

Cena za štiepanie je individuálna a závisí od kvality a druhu dreva, ako i požadovanej výstupnej dĺžky poštiepaného dreva. Cena sa určuje za m3, nie za hodinu. Viete tak dopredu koľko Vás bude poštiepanie dreva stáť.

DSC07689

Projektový tím združenia BIOMASA absolvoval v dňoch 14.-18.8.2017 Študijnú cestu do Nórska, aby prezentovai úspešnú dlhoročnú spoluprácu s nórskymi partnermi a zároveň hľadali nových potenciálnych partnerov do nového programového obdobia Nórskeho finančného mechanizmu 2014 – 2021. Cesty sa zúčastnilo 5 zástupcov BIOMASY a počas celého týždňa absolvovali niekoľko stretnutí a rokovaní.

Logo EnergyGlobeAwardBIOMASA, združenie právnických osôb získala významné ocenenie Energy Globe Award za projekt SMAPUDE_LIFE - Strategické riadenie a plánovanie využívania domácej energie.

Energy Globe Award je prestížna cena za projekty v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a je Nobelovou cenou za životné prostredie. Jej hlavným poslaním je ukázať svetovému publiku, že na mnohé environmentálne problémy už existujú riešenia.